Cytotec ilaç nedir

İstenmeyen Gebelik Nedir?

​İstenmeyen gebelik, kişinin iradesi dışında gelişen, önceden kararlaştırılmamış veya istem dışı cinsel ilişkiler sonucunda gerçekleşmiş gebeliklerdir. Bu tarz gebelikler bazı hallerde cinsel ilişki esnasında korunulmasına rağmen vuku bulabilir. Bu tarz gebeliklerde çeşitli bebek düşürme yöntemleri uygulanabilir.

İstenmeyen Gebelikler İlaç İle Sonlandırılabilir Mi?

​İstenmeyen gebeliklerde bebek düşürme yöntemleri arasında düşük ilacı kullanımı da mevcuttur.

Cytotec Nedir?

​Cytotec düşük ilacı olarak da bilinir ve bebek düşürerek gebeliği sonlandırmak için kullanılan bir ilaçtır. Ancak Cytotec aslında mide ilacıdır. Vücudumuzda doğal olarak üretilen prostaglandin isimli maddeye benzer olan misoprostol içerir. Bahsi geçen prostaglandinler mide ve bağırsakta üretilir ve buradaki mukoza yapısının korunmasında yardımcı olur. Cycotec ülser oluşumunu önleme amacıyla kullanılır. Ancak günümüzde bebek düşürme yöntemleri arasındadır.

Cytotec Nasıl alınır?

​Cytotec düşük ilacı olarak kullanılmaya başlandığı için özel eczanelerde satışı ülkemizde yasaklanmıştır. Fakat online ortamlarda cytotec sipariş edilerek satın alınan siteler bulunmaktadır. Bu şekilde cytotec sipariş etmek isteyenlerin satış yapılan sitelerle irtibata geçmesi gerekir.

Cytotec Hastanelerde Kullanılır mı?

​Bunun dışında Cytotec ölü bebeklerin düşürülmesi amacıyla yalnızca ve yalnızca hastanelerde ve özel kliniklerde, başvuru üzerine ‘ölü bebekleri düşürmek’ için kullanılabilir. İlacın bu şekilde düşük ilacı olarak kullanılabilmesi için dahi mutlaka ilgili özel birimin iznine ihtiyaç vardır. Bireysel kullanımlarda cytotec sipariş vermek dışında eczanelerden temin edilemez.

Cytotec Zararlı Mıdır?

​Gebelik şüphesi olan kişilerin ve gebe kalmayı planlayan kişilerin Cytotec ilacını kullanmaması önerilir. Çünkü ilacın düşüğe sebep olma ihtimali oldukça yüksektir. İlaç hali hazırda kullanıldığı esnada hamile kalmış olanların da doktorları ile görüşerek farklı bir tedavi yöntemi kullanmaları gerekmektedir.

Bu yazı Uncategorized kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.